Matcha arbata – kas tai ir kodėl verta išbandyti šį aromatingą gėrimą?

Matcha rinkinys - dovanu rinkiniai
Matcha rinkinys gaminti arbatai

Matcha arbata – Tai yra labai populiari arbata Japonijoje, kurios istorija siekia daugiau nei tūkstančių metų. Matcha yra arbatos rūšis, gaminama iš kininio arbatkrūmio „Camelia sinensis„. Tačiau jo auginimas ir apdorojimas labai skiriasi nuo kitų arbatų rūšių. Prieš derliaus nuėmimą, apie 3–4 savaites, arbatmedžių krūmai yra apdengiami tamsia danga, kad būtų apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Dėl augimo šešėlyje, augalai gamina didesnį kiekį chlorofilo ir L-teanino, todėl mačia įgauna ryškiai žalią spalvą ir umamio skonį. 

Po derliaus, arbatos lapeliai iškart vežami apdoroti. Pirmiausia, jie yra garinami, norint sustabdyti oksidaciją. Tai leidžia išsaugoti lapelių spalvą ir naudingąsias maistines medžiagas. Tada lapeliai yra džiovinami ir praleidžiami per specialią įrangą, kuri pašalina stiebelius ir gysleles. Galų gale, lapai yra sumalami į labai smulkius miltelius, naudojant rankines ar automatizuotas akmens girnas. Šie milteliai yra vadinami mačia ir naudojami gaminant arbatą.

Matcha arbata - Kas tai?

Matcha išsiskiria savo ryškia žalia spalva, dideliu skoniu ir gausiu kofeino kiekiu. Arbata puikiai tinka ne tik puodeliui ryte, bet ir naudojama kaip ingredientas kulinarijoje, būtent kepiniams, ledams, desertams ar kitų patiekalų gamybai. 

Arbata jau seniai žinoma dėl savo labai naudingų savybių. Joje yra daug antioksidantų, vitaminų (pvz., vitamino C, vitamino E) ir mineralų (pvz., geležies, kalcio). Taip pat matcha arbata teigiamai veikia organizmo apsaugos sistemą, gali padidinti energijos lygį ir koncentraciją bei daro teigiamą poveikį metabolizmui.

Kodėl matcha arbata tampa tokia populiari ?

Sveikatingumo tendencijos: Sveikas gyvenimo būdas ir sveikatingumo tendencijos yra labai populiarūs šiais laikais. Matcha arbata yra laikoma viena iš sveikiausių arbatų, turinčių daug antioksidantų ir naudingų savybių. Tai patraukia žmones, ieškančius sveikesnių alternatyvų.

Kultūra: Japonijoje arbata yra svarbi ir turtinga kultūrinė tradicija. Matcha arbata yra svarbi Japonų arbatos ceremonijos dalis, o ši ceremonija yra vertinama dėl savo elegancijos ir ramybės. Tai sukelia norą atrasti ir patirti šią paslaptingą kultūrą.

Unikalus skonis: arbata turi unikalų, kuris skiriasi nuo daugelio kitų arbatų. Jo natūrali saldumo ir kartumo kombinacija sukelia ypatingą skonio patirtį ir traukia tiek arbatų gurmanus, tiek naujokus.

Energinis poveikis: arbata turėjo būti naudojama Japonijos samurajams ir budistams meditacijos metu padidinti fizinį ir psichinį energijos lygį. Dabar žmonės, ieškantys natūralaus būdo pagerinti energijos lygį ir koncentraciją, naudoja matcha arbata.

Estetika: arbata ne tik yra skani ir naudinga, bet ir atrodo labai gražiai. Švelni, ryškiai žalia spalva labai patraukli vaizdui ir išsiskiria iš kitų arbatų.

matcha arbata kas tai ir jos nauda

Matchos arbatos rinkinys - puiki dovanos idėja?

Matcha rinkinys gali būti puiki dovanos idėja visiems arbatos mylėtojams ir gurmanams. Ypač tai aktualu tiems, kuriems rūpi kokybiški produktai ir sveikas gyvenimo būdas.

Kodėl matcha arbatos rinkinys yra puiki dovanos idėja? Pirmiausia, matcha yra galingas antioksidantas ir puikus energijos šaltinis. Tai galingas eliksyras, kuris skatina gerovę ir suteikia energijos visą dieną. Be to, matcha yra gausi antioksidantų, katechinų, chlorofilų ir vitaminų šaltinis, kurie gali turėti daug naudingų poveikių organizmui. Ji gali padėti pagerinti atmintį, koncentraciją, imunitetą, o taip pat ir padėti mažinti stresą bei sumažinti galvos skausmą.

Jei ieškote originalios ir sveikos dovanos arbatos mėgėjui, matcha arbatos rinkinys gali būti puiki idėja. Juk kas gali būti geresnio, nei puikiai paruošta ir skaniai pagaminta arbata puodelyje! Tai yra dovanos idėja, kuri ne tik pradžiugins, bet ir suteiks nuolatinį džiaugsmą ir gėrimo patirtį. Be to, tai yra puikus pasirinkimas dovanai pasitikti ir reikšmingam įvykiui paminėti. Taigi, neatsisakykite galimybės pateikti dovaną, kuri tikrai patiks ir bus naudinga!

Matchos nauda

Antioksidantų šaltinis

Antioksidantai yra labai svarbios medžiagos mūsų organizmui. Jos padeda mums išvengti daugelio ligų ir naikinti laisvuosius radikalus, kurie kenkia mūsų organizmui. Didžioji dalis mūsų organizme esančių antioksidantų gaunama iš maisto, kurį valgome. Tačiau vienas iš pačių galingiausių antioksidantų šaltinių yra Matcha arbata.

Mačia arbata yra milteliai, pagaminti iš žaliosios arbatos lapų. Jie yra malonaus žalios spalvos, kupini fitonutrientų, vitaminų ir mineralų. Tačiau svarbiausia, kas skiria Matcha arbatą nuo įprastos žaliosios arbatos, yra jos antioksidantų kiekis. Matcha arbatos lapuose esantys antioksidantai yra galingesni už bet kokius kitus maisto produktus.

Viena Matcha arbatos dozė per dieną suteikia mums net 5 kartus daugiau antioksidantų nei vaisiai, žalios daržovės ar net juodasis šokoladas. Tai yra labai įspūdingas rezultatas, kuris rodo, koks galingas šaltinis antioksidantų yra Matcha arbata.

Be to, Matcha arbatos antioksidantai yra labai veiksmingi apsaugant mūsų odą nuo neigiamo UV spinduliavimo poveikio. Jie padeda išvengti ankstyvo senėjimo, sumažina raukšles ir užtikrina sveiką, jauną odą.

Taigi, jei norite gauti didžiausią antioksidantų dozę, rekomenduojama kasdien vartoti Matcha arbatą. Ji suteiks mums visus būtinus antioksidantus ir užtikrins sveiką ir jauną odą bei organizmą.

Katechinų šaltinis

Mačia arbata yra žinoma dėl savo aukšto antioksidacinio aktyvumo, kuriame didelį vaidmenį vaidina katechinai. Katechinai yra natūralios bioaktyvios medžiagos, turinčios antioksidacinį poveikį organizmui. Jie padeda kovoti su oksidaciniu stresu ir apsaugo nuo laisvųjų radikalų kenksmingo poveikio.

Katechinai yra plačiai tyrimuose ištirti dėl jų teigiamų poveikių sveikatai. Ypatingai svarbus katechinų tipas yra EGCg (epigallocatechin gallate), kuris laikomas vienu iš galingiausių antioksidantų.

Dešimtmečių trukę tyrimai parodė, kad EGCg turi įvairių naudingų savybių, įskaitant antiuždegiminius, antivirusinius ir antimikrobinius poveikius. Be to, EGCg buvo nustatyti turintys potencialų vėžio prevencijos ir gydymo poveikį.

Taigi, kiekvienoje puodelyje Matcha arbatoje esantis didelis kiekis katechinų, ypač EGCg, suteikia jums visus šiuos sveikatos naudingus efektus. Tyrimai rodo, kad Matcha arbata turi net 100 kartų daugiau EGCg nei kitos žalios arbatos, todėl ji yra tobulas pasirinkimas norint gauti optimalių antioksidantų kiekio organizmui.

Vis dėlto, reikia paminėti, kad katechinų kiekis gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo konkretaus Matcha arbatos tipo ir rūšies. Tačiau bet kokia Matcha arbata vis dar bus turtinga katechinų šaltiniu, kuris gali padėti jums išlaikyti gerą sveikatą ir apsaugoti organizmą nuo ligų sukėlėjų.

Ramybės šaltinis

Matcha arbata yra žinoma dėl savo teanino kiekio. Teaninas yra amino rūgštis, kuri veikia smegenų veiklą. Teaninas stimuliuoja alfa bangą gaminimą smegenyse, kas suteikia atpalaidavimą, sumažina įtampos lygį ir padeda išlaikyti ramybę. Dėl šios priežasties Zen budistai naudoja Matcha arbata meditacijos metu – ji padeda atsipalaiduoti, bet nepažeidžia miego sąlygų. Tad, geriant Mačia arbata, galima jaustis ramiam ir atsipalaidavusiam be mieguistumo. Tai dar vienas priežastis, kodėl ši arbata yra tokia populiari pasaulyje.

Padidina energijos lygmenį

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žalia arbata padidina energijos lygmenį, yra jos turinčio kofeino kiekis. Kofeinas yra natūralus stimuliatorius ir įsiskverbia į kraują, kur stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Tai padeda sumažinti mieguistumą, pailginti atminties ir koncentracijos laiką.

Tačiau žaliąją arbatą išskiria ne tik jos kofeino kiekis, bet ir L-teaninas. L-teaninas yra amino rūgštis, kuri taip pat yra gausiai randama arbatoje. L-teaninas yra žinomas dėl savo pasyviųjų savybių ir gali sumažinti įtampą bei stresą, tuo pačiu pagerindama nuotaiką.

Padidėjęs ištvermingumas, kurį suteikia žalia arbata, yra dėl šių dviejų veikliųjų medžiagų sinergijos. Kofeinas padeda pagerinti energetinį lygį , o L-teaninas padeda sumažinti kofeino šalutinius poveikius. Tai reiškia, kad gali būti pasiektas aukštas energijos lygis, tačiau nejaučiama įprastų kofeino sukelto nerimo ar širdies plakimo pojūčių.

Vienas iš geriausių būdų pasiekti šią energija yra gerti Matcha arbatą.

Kas išskiria Matcha arbatą yra jos gebėjimas suteikti energijos ištvermę iki 6 valandų. Tai leidžia ne tik gauti trumpalaikį energijos šuolį, bet ir palaikyti produktyvumą ir fizinį išlaikymą per ilgesnį laikotarpį. Taigi, žalia arbata yra puiki galimybė padidinti energijos lygį.

Matcha arbata padeda deginti kalorijas

Vienas iš efektyviausių būdų deginti kalorijas yra reguliariai gerti Matcha arbatą. Matcha arbatos milteliai yra turtingi antioksidantai, kurie yra labai svarbūs organizmui. Vitaminai, organizmui reikalingi tinkamai deginti riebalus ir pasiekti efektyvesnius rezultatus. 

Matcha arbatos gėrimas padeda organizmui deginti riebalus ir pagreitina metabolizmą. Be to, Matcha arbatos gėrimas gerina organizmo hormonų reguliavimą, tokius kaip insulinas ir leptinas, kurie yra svarbūs norint palaikyti sveiką svorį. Matcha arbatos gėrimas taip pat yra mažai kaloringas ir neturi jokio šalutinio poveikio, kaip padidėjęs širdies ritmas ar aukštas kraujo spaudimas. Tai yra puiki alternatyva kitoms dietoms ar riebalų degintojams, kurie gali turėti neigiamų sveikatos padarinių. Taigi, gėrimas Matcha arbatos yra ne tik skanus ir atgaivinantysis, bet ir puikus būdas papildyti riebalų degintojų programas.

Matcha arbata padeda pašalina toksinus iš organizmo

Didelis chlorofilo kiekis Matcha arbatos milteliuose yra pagrindinis veiksnys, kuris suteikia šiai arbatai detoksikuojančias savybes. Chlorofilas yra augalų pigmentas, kuris padeda absorbuoti šviesą fotosintezės procese. Tačiau jis taip pat turi svarbų vaidmenį organizme.

Matcha arbatos milteliai yra pagaminti iš visų kamieninių žalių arbatos lapų, o ne tik iš jų ištraukos. Tai reiškia, kad visi chlorofilo ir kitų naudingų medžiagų kiekiai iš arbatos lapų pateko į gaminį. Chlorofilas yra viena iš tų medžiagų, kurios yra labai naudingos organizmui.

Vienu iš chlorofilo funkcijų organizme yra detoksikacijos procesas. Jis gali padėti organizmui pašalinti toksinus ir sunkiuosius metalus, kurie gali kaupiasi mūsų kūne dėl aplinkos veiksnių, maisto produktų ar kitų išorinių veiksnių. 

Matcha arbatos milteliai gali būti puikus būdas padėti organizmui atsikratyti šių toksinų. Didelis chlorofilo kiekis padeda prisotinti organizmą vitaminais ir mineralais.

Taigi, dėl Matcha arbatos detoksikuojančių savybių galime dėkoti jos dideliam chlorofilo kiekiui. Tai natūralus būdas pašalinti toksinus ir sunkiuosius metalus iš organizmo bei pagerinti bendrą sveikatą. Vartodami šią arbatą, galime prisidėti prie toksinų pašalinimo iš organizmo ir palaikyti sveiką sveikatą.

Matcha arbata pagerina cholesterolį

Reguliarus Matcha arbatos vartojimas gali padėti žmonėms išlaikyti sveiką cholesterolio lygį organizme. 

LDL cholesterolis, vadinamas „bloguoju” cholesterolio tipu, gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, jei jis kaupiasi kraujagyslėse. Tyrimai parodė, kad matcha arbata gali sumažinti LDL cholesterolio kiekį organizme. Tai gali būti naudinga norint išvengti širdies ligų ar jų rizikos sumažinimo.

Be to, matcha arbata gali padidinti HDL cholesterolio lygį organizme. HDL cholesterolis yra „gerasis” cholesterolio tipas, kuris padeda pašalinti LDL cholesterolį iš kraujo. Tai gali padėti išlaikyti sveiką cholesterolio pusiausvyrą ir apsaugoti nuo širdies ligų.

Ypač vyrai, kurie geria matcha arbata, gali patirti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos mažinimą. Tyrimai parodė, kad vyrai, kurie reguliariai geria matcha arbata, turi mažesnę tikimybę susirgti širdies ligomis, lyginant su vyrais, kurie nevartoja šios arbatos. Tai gali būti dėl matcha arbatos teigiamo poveikio cholesterolio lygiui organizme.

Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad matcha arbata yra tik vienas iš veiksnių, kurie gali turėti įtakos cholesterolio lygiui. Svarbiausias veiksnys yra sveikas ir subalansuotas gyvenimo būdas, įskaitant mitybą ir aktyvų gyvenimo būdą.

Taigi, jei norime išlaikyti sveiką cholesterolio lygį, galime įtraukti matcha arbatą į savo kasdieninį racioną. Tai gali būti skanus ir sveikas būdas ne tik pagerinti cholesterolio lygį, bet ir apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Tačiau prieš pradedant bet kokį naują sveikatos papildą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju arba dietologu, kad būtų nustatyta individuali sveikatos būklė ir rekomendacijos.

Dovanos paieška gali būti iššūkis, tačiau mes esame čia!

Mes surandame geriausius prekių ženklus iš viso pasaulio, norėdami supaprastinti gerų dovanų paieškas ir padėti jums surasti tinkamą dovaną kiekvienam svarbiam žmogui jūsų gyvenime. Mes atidžiai supakuojame kiekvieną dovaną, sukurdami tikrą džiaugsmą ir nuostabą dovanotai asmenybei.

minciu gaudykle dovanu rinkiniai
PIRKINIŲ KREPŠELIS 0

dovanos tiems, kuriuos mylite

Užsakymai elektroninėje parduotuvėje priimami visą parą
Klientų aptarnavimas:    I-V: 9:00 – 17:00     VI: 10:00 – 14:00