Matcha arbata kas tai?

Arbata jau seniai žinoma dėl savo labai naudingų savybių. Joje yra daug antioksidantų, vitaminų (pvz., vitamino C, vitamino E) ir mineralų (pvz., geležies, kalcio). Taip pat matcha arbata teigiamai veikia organizmo apsaugos sistemą, gali padidinti energijos lygį ir koncentraciją bei daro teigiamą poveikį metabolizmui.

Antioksidantų šaltinis

Viena Matcha arbatos dozė per dieną suteikia mums net 5 kartus daugiau antioksidantų nei vaisiai, žalios daržovės ar net juodasis šokoladas. Tai yra labai įspūdingas rezultatas, kuris rodo, koks galingas šaltinis antioksidantų yra Matcha arbata.

Pašalina toksinus iš organizmo

Taigi, dėl Matcha arbatos detoksikuojančių savybių galime dėkoti jos dideliam chlorofilo kiekiui. Tai natūralus būdas pašalinti toksinus ir sunkiuosius metalus iš organizmo bei pagerinti bendrą sveikatą.

Ramybės šaltinis

Matcha arbata yra žinoma dėl savo teanino kiekio. Teaninas stimuliuoja alfa bangą gaminimą smegenyse, kas suteikia atpalaidavimą, sumažina įtampos lygį ir padeda išlaikyti ramybę.

Pagerina cholesterolį

Tyrimai parodė, kad matcha arbata gali sumažinti LDL cholesterolio kiekį organizme. Tai gali būti naudinga norint išvengti širdies ligų ar jų rizikos sumažinimo. Be to, matcha arbata gali padidinti HDL cholesterolio lygį organizme.

Padidina energijos lygmenį

Kas išskiria Matcha arbatą yra jos gebėjimas suteikti energijos ištvermę iki 6 valandų. Tai leidžia ne tik gauti trumpalaikį energijos šuolį, bet ir palaikyti produktyvumą ir fizinį išlaikymą per ilgesnį laikotarpį.

Katechinų šaltinis

Mačia arbata yra žinoma dėl savo aukšto antioksidacinio aktyvumo, kuriame didelį vaidmenį vaidina katechinai. Katechinai yra natūralios bioaktyvios medžiagos, turinčios antioksidacinį poveikį organizmui.

Kaip paruošti Matcha arbata
Paruošti matcha arbata gali būti paprasta ir greita

MUMS REIKĖS: 

  • Matcha arbatos milteliai
  • Matcha bambukinis šaukštas (Chashaku)
  • Matcha dubenėlis (Chawan)
  • Matcha šluotelė (Chasen)

Yra trys populiarios matcha arbatos paruošimo būdai – tradicinis metodas (usucha), tirštasis būdas (koicha) ir plakiklio metodas.

Norėdami paruošti tradicinę matcha arbatą (usucha), paimkite dubenėlį ir į jį persijokite 0,5-1 arbatinį šaukštelį matcha miltelių. Supilkite apie 70 ml karšto, bet ne verdančio vandens. Tada bambukine šluotele išplakite arbatą iki vientisos kremiškesnės konsistencijos.

Tirštasis matcha būdas (koicha) yra naudojamas dažniau japonų arbatos ceremonijoje. Norėdami pasigaminti koicha, į dubenį persijokite 3-4 arbatinius šaukštelius matcha miltelių. Įpilkite apie 30 ml karšto, bet ne verdančio vandens. Išplakite arbatą bambukine šluotele, kol ji taps vientisa ir kreminė. Tada įpilkite dar 40-50 ml vandens ir toliau plakite arbatą, kol ji taps vientisa ir kreminė.

Plakiklio būdu matcha arbata gali būti paruošiama greitai ir paprastai. Į dubenėlį įpilkite 0,5 arbatinio šaukštelio matcha miltelių ir karšto (bet ne verdančio) vandens, maždaug 70 °C temperatūroje. Plakite arbatą 30-60 sekundžių, kol ji taps vientisa ir susidarys puta.

Didžiajai daugumai matcha arbata geriama su augaliniu pienu. Galite sumaišyti karšto vandens ir augalinio pieno santykiu 1:1, arba tiesiog pridėti augalinio pieno į matcha arbatau pagal savo skonį.

Rekomenduojame nenaudoti metalinių įrankių! Su tinkamais įrankiais ir tinkamais būdais paruošti matcha arbata gali būti malonus ritualas ir išskirtinis skonio malonumas. Bandykite skirtingus metodus, eksperimentuokite su matcha ir mėgaukitės šia sveika ir skania arbata!